Ponadczasowo
Międzypokoleniowo

boki pokryte dębowym fornirem, bielone woskiem

tapicerowane, jeans’owe fronty!

lite drewno dębowe, czarna bejca, lakier

Szuflady z litego drewna brzozowego. Wnętrza pokryte bezbarwnym, matowym lalkierem

Oryginalnie klasyczna

Jeans - Ponadpokoleniowy fenomen.

Jeans’y – rodzaj spodni zaprojektowanych w XIX wieku w USA przez Leviego Straussa (późniejszego założyciela firmy Levi Strauss & Co.)[1] z myślą o górnikach i farmerach. Jest to amerykański typ spodni sportowych i roboczych uszytych z tkaniny bawełnianej wykonanej w splocie skośnym. Najczęściej koloru niebieskiego (blue jeans), gdzie barwnikiem był dawniej, pozyskiwany z liści indygowca barwierskiego pigment Indygo. Współcześnie tkanina z której szyte są spodnie o tej nazwie, barwiona jest również na wiele innych kolorów. Pierwotny wzór z XIX wieku przetrwał w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego (istnieją jednak również wersje zmodyfikowane).

Jeans’y ze względu na swoją wytrzymałość, praktyczną stylistykę i atrakcyjny sportowy krój, zyskiwały począwszy od lat sześćdziesiątych XX wieku, szerokie uznanie wśród młodzieży, stając się najczęściej spotykanym elementem garderoby tej grupy wiekowej.

“Ze względu na swoją ogromną popularność zyskały status jednej z ikon popkultury XX wieku.”

Materiały
i wykonanie

Technologia

System krytych prowadnic BLUM® TANDEM zapewnia płynny ruch i wysoki komfort obsługi. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu TIP-ON pełny wysuw szuflady można osiągnąć przez jedno lekkie naciśniecie frontu. Prowadnice charakteryzuje wyjątkowa trwałość, a dzięki umiejscowieniu pod szufladami, nie wpływają w żaden sposób na wygląd mebla.

Materiały i wymiary

Blat komody wykonany jest z litego drewna dębowego bejcowanego na czarno. W zależności od wersji może być olejowany lb pokryty lakierem. Boki oraz cokół to również dąb, bielony woskiem oraz olejowany. W zależności od wybranej opcji, jest to lite drewno lub fornirowana płyta MDF wzmocniona doklejkami z litego drewna.

Szuflady wykonane są w załości z drewna brzozowego. Fronty, podobnie jak boki komody, są woskowane na biało i olejowane. Wnętrze szuflad jest pokryte białym matowym lakierem. Najbardziej rzucający się w oczy element projektu czyli frontowe jeansowe poduszki są oparte na piance tapicerskeij o gęstości t14.a).

Lity dębowy blat

Lity dębowy blat

Lity dębowy blat

Bielony dębowy fornir

Bielony dębowy fornir

Zamówienia indywidualne

Chcesz zamówić swoją komodę? Dowiedzieć się więcej? A może chcesz zamówić wersję o zmodyfikowanych wymiarach, tak by idealnie pasowała do Twojego wnętrza? Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dokładnej wyceny.